Exotiq Living
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Exotiq Living
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 [TUT] RolePlay Pravila

Go down 
AutorPoruka
CoRT




Broj komentara : 24
Join date : 2012-10-11

[TUT] RolePlay Pravila Empty
KomentarNaslov komentara: [TUT] RolePlay Pravila   [TUT] RolePlay Pravila EmptyFri Oct 12, 2012 12:34 pm

RP - RP je Roleplay simuliranje pravog zivoga u igri. Evo objašnjenja i kako : Naprimjer popijete sok u sprunku,jedete na Burgu,druzis se sa frendovima,posjedujes kucu i tako te stvari .

BH - Bunnyhop to nije dozvoljeno raditi na serveru,to je skakanje sa likom ili biciklom vise od 3 puta nije dozvoljeno

DB - Drive By nije dozvoljeno takodje raditi a to je ako bih naprimjer zgazili nekog autom i ostali na njemu dok ne umre,ili helicem ubili ga elisama,to je kaznjivo ni to nemojte raditi !

Mg - MetaGaming to je mješanje IC i OOC chata. To nije dozvoljeno.
Kada u IC chat napisemo " Ja zivim u Sarajevu " , " Idem u osnovnu skolu "
Kada u OOC chat napisemo " Dobar dan , ja sam policajac Cort , vi ste " , " Dobar dan , trebate li prijevoz "

DM - DeathMach to je višestruko ubijanje,kao naprimjer ja dodjem na kolodovor i pobijem pola civila,bande smiju DMati izmedju sebe i napadati policiju a policija smije samo uzvratiti ne smije prva početi .

RK - Revenge Kill to je ubistvo iz osvete. Naprimjer evo ja dodjem ubijem nekoga,on se vrati odmah i ubije mene ili otvori vatru na mene. To nije dozvoljeno iz tog razloga sto u RL kada ubijes nekoga nece se vratit iz mrtvih da te ubije. Nego mora u igri proci bar 10-15 minuta. da bi istekao RK !

PG - PG je Powergaming je tjeranje igraca /me komandom na ono sto on ne zeli(nemoguce je uraditi)
Kao naprimjer: /me vadi top iz čarape , /me preskače deset zgrada ...

Sk - Spawn Kill to je ubistvo pri radjanju lika,naprimjer ja izadjem iz kuce ti me ubijes odmah,ili udjem u igru ti me ubijes,ili ja se spawnam mrtav ti odmah me ubijes

Takodje da navedem da ni MK nije dozvoljeno raditi . MK - Multi kill to je ubijanje vise puta jednog te istog lika . Npr ja ubijem nekoga on se spawna ja ga opet i sve tako .

To su bila neka RP pravila od mene da bih pomogao početnicima,nadam se da će vam se svidjeti jer sam se potrudio zaista (mada ne znam uokvriti video ne zamjerite mi )
Ako sam nesto zaboravio recite mi,i ako vas nesto interesuje obratite mi se na PM
. Pozdrav
Na vrh Go down
 
[TUT] RolePlay Pravila
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ~ | | GSF Pravila | | ~
» PRAVILA FORUMA
» PRAVILA TEMA I PORUKA
» RPG PRAVILA STAFF TEAM-A
» PRAVILA FANART POSTANJA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Exotiq Living  :: Exotiq Living RolePlay Server :: Upute Za Pocetnike-
Idi na: